LAPSET

Alustava, muutokset mahdollisia!

 

TUNTIOHJELMA SYKSY 2017 JA KEVÄT 2018

Ryhmät alkavat viikolla 36  ja päättyvät viikolla 49, Stara tapahtuma on 10.12. Tunnit jatkuvat taas viikolla 2 ja päättyvät viikolla 17. Viikolla 42 syysloma, viikolla 8 talviloma, jolloin ei ole jumppia.

Jos ei jatka kevätkaudelle, on peruutus tehtävä viimeistään 10.12.

 

KLAUKKALA

 

Telinevoimistelu                  keskiviikko                  Haikalan                Heidi Majuri

 alkeet/jatko 6-8v.              17.00-18.00                  koulu                   Emiilia Hyvönen                 

__________________________________________________________________

Telinevoimistelu               keskiviikko                   Haikalan                 Heidi Majuri

 alkeet/jatko 9-12v.         18.00 - 19.00              koulu                      Emiilia Hyvönen

___________________________________________________________________                    

Telinevoimistelun            tiistai                         Uotilan koulu         Tiina

jatkoryhmä 2                  17-19.00                                                Sanni Maes, Anu Häkkinen

____________________________________________________________________

Telinevoimistelun            tiistai                         Uotilan koulu          Tiina

jatkoryhmä 3                  18-20.00                                                 Sanni Maes, Anu Häkkinen

 

HUOM! Telinevoimistelun jatkoryhmiin (1,2,3)  valitaan osallistujat taitojen mukaan.

Ohjaajat katsovat alkeisryhmiin osallistuvien taidot  syksyisin ja keväisin ja jatkoryhmiin valitut saavat tiedon valinnasta henkilökohtaisesti.

_____________________________________________________________________

 

Telinevoimistelun             maanantai                Syrjälän koulu             Päivi Hartikainen

jatkoryhmä 1                   18-19.15                                                     Emiilia Hyvönen

                                                                                                              

_____________________________________________________________________

Telinevoimistelun              maanantai                Syrjälän koulu            Päivi Hartikainen

jatkoryhmä 2                    18.45-20.00                                               Emiilia Hyvönen

                                                                                                               

 

HUOM! Telinevoimistelun jatkoryhmiin (1,2,3) valitaan osallistujat taitojen mukaan.

Ohjaajat katsovat alkeisryhmiin osallistuvien taidot syksyisin ja keväisin ja jatkoryhmiin valitut saavat tiedon valinnasta henkilökohtaisesti.

_____________________________________________________________________                       

Harjulan                         keskiviikko                   Harjulan                     Nina Koponen

temppujumppa              17.15 – 18.00              koulu                         Jenni Polkko

5-6v.

______________________________________________________________________

Harjulan                         keskiviikko                    Harjulan                     Nina Koponen

temppujumppa               18.00 – 18.45              koulu                         Jenni Polkko

4-5v.

_______________________________________________________________________

Voimistelukoulu       lauantai                         Harjulan                      Elina Paananen   

6-8v.                        10.00-11.00                    koulu                           Sini Ohlström                                                                                                  

_______________________________________________________________________

Voimistelun                    torstai                         Uotilan                         Aino ja Katariina

jatkoryhmä Hile             17-18.30                     koulu                           Kuronen

Huom! Ryhmään mahtuu vielä lisää voimistelijoita! Jos sinulla on kokemusta voimistelusta, niin ota yhteyttä p. 045 23 212 37 tai nuvoli.ry@gmail.com

Kenttäohjelmat              maanantai                  Nykin                         Aino ja Katariina

lapset/ Hile                    17-18.30                     koulu                           Kuronen

_________________________________________________________________________

Telinevoimistelu             perjantai                     Uotilan                    Elina Paananen

alkeet/jatko                    17.30-18.30                 koulu                    Kati Rinnekari, Miia Kaski

6-8v.                                                                                                              

_______________________________________________________________________

Telinevoimistelun          perjantai                      Uotilan                    Elina Paananen 

alkeet/jatko                  18.30-19.30                  koulu                     Kati Rinnekari, Miia Kaski  

 9-12v.                                                                                                                      

_______________________________________________________________________

FreeGym 7-12v.           lauantai                       Harjulan                       Elina Paananen

                                    11.00-12.00                koulu                            Sini Ohlström 

sekä                             13.15-14.15               

_______________________________________________________________________

FreeGym 12-14v.           lauantai                      Harjulan                       Elina Paananen

                                      12.15-13.15               koulu                            Sini Ohlström         

________________________________________________________________________

Telinevoimistelu             lauantai                      Mäntysalon                  

   jatko 1 ja 3                  13.00-15.30                koulu                         

_________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________

NURMIJÄRVI

 

Kenttäohjelmat              maanantai                  Nykin                         Aino ja Katariina

lapset/ Hile                    17-18.30                     koulu                           Kuronen

________________________________________________________________________

Perheliikunta                       maanantai               Karhunkorven                 Nina Koponen

2-4v. lapsi ja aikuinen        17.30-18.15                 koulu                   

________________________________________________________________________

 

Satuvoimistelu                    maanantai                 Karhunkorven                 Nina Koponen

5-6v.                                   18.15-19.00               koulu                            Emilia Saukonoja

_________________________________________________________________________

Temppujumppa                maanantai                 Karhunkorven                 Nina Koponen

4-5v.                                 19.00-19.45              koulu                             Emilia Saukonoja

_______________________________________________________________________

Voimistelukoulu               keskiviikko                  Nurmijärven                 Eerika Ahlstedt

6-8v.                                  17-18.00                    yhteiskoulu                   Miia Kaski

_________________________________________________________________________

FreeGym 12-14v.             keskiviikko                  Nurmijärven                  Eerika Ahlstedt

                                           18-19.00                    yhteiskoulu                   Miia Kaski

_________________________________________________________________________

FreeGym 7-12v.             keskiviikko                  Nurmijärven                  Miia Kaski

                                         19-20.00                    yhteiskoulu                 Jukka Oksanen

_________________________________________________________________________

Tanssillinen voimistelu    keskiviikko                 Karhunkorven koulu           Aino Kuronen

10-12v.                                17.00-18.00                                                    Hilda Hämäläinen

_________________________________________________________________________

Tanssillinen voimistelu    keskiviikko                Karhunkorven koulu           Aino Kuronen

13-17v.                              18.00-19.00                                                   Hilda Hämäläinen

_________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________

RAJAMÄKI 

 

Temppujumppa               maanantai                 Rajamäen yläaste           Kaisu Ilves

4-5v.                                 18.00-18.45              Kuntola                          Miia Kaski

Temppujumppa               maanantai                 Rajamäen yläaste           Kaisu Ilves

5-6v.                                 18.45-19.30              Kuntola                          Miia Kaski

HUOM! Temppujumpan kanssa yhtä aikaa jaetussa salissa aikuisten kuntoa & kehonhuoltoajumppa.

________________________________________________________________________

Satuvoimistelu                tiistai                        Rajamäen                       Marianne Miettinen

4-5v. tytöt                       17.00-17.45              koulu                              Inka Saukonoja

_________________________________________________________________________

Voimistelukoulu                tiistai                    Rajamäen                        Marianne Miettinen

6-8v                               17.45-18.45              koulu                              Inka Saukonoja

________________________________________________________________________

Voimistelukoulu                tiistai                        Rajamäen                 Marianne Miettinen

8-10v                           18.45-19.45                    koulu                       Inka Saukonoja           

_________________________________________________________________________

FreeGym 7-12v.              tiistai                 Länsikaaren                 Nina Koponen

                                         16-17.00            koulu                          Jukka Oksanen

_________________________________________________________________________

FreeGym 12-14v.           tiistai                 Länsikaaren                 Nina Koponen

                                         17-18.00            koulu                        Jukka Oksanen

________________________________________________________________________