LAPSET

Alustava, MUUTOKSET MAHDOLLISIA!

 

TUNTIOHJELMA SYKSY 2019 JA KEVÄT 2020

Ryhmät alkavat viikolla 36  ja päättyvät viikolla 49, Stara tapahtuma järjestetään yleensä loppuvuodesta. Tunnit jatkuvat taas viikolla 2 ja päättyvät viikolla 17. Viikolla 42 syysloma, viikolla 8 talviloma, jolloin ei ole jumppia, myöskään pyhäpäivinä ei ole jumppia. Kevätnäytös on kauden päätteeksi 26.4.

Jos ei jatka kevätkaudelle, on peruutus tehtävä viimeistään 10.12.

 

KLAUKKALA

HUOM! Telinevoimistelun jatkoryhmiin valitaan osallistujat taitojen mukaan.

Telinevoimistelun katselmukset järjestetään syksyisin ja keväisin ja tieto ryhmästä tulee henkilökohtaisesti. Katselmuksissa käydään läpi erilaisia liikeitä, joiden pohjalta oma ryhmä ja taitotaso määräytyy. Katselmus 13.8. klo 17.00-20.00. Kaikki telinevoimisteluun haluavat ilmoittautuvat Telinevoimistelun katselmus -ryhmään.

___________________________________________________________________      

___________________________________________________________________

Telinevoimistelun            tiistai                  Mäntysalon koulu         Tiina Leskinen

Timantti ryhmä                                                                              Anu Häkkinen

____________________________________________________________________

Telinevoimistelun            tiistai                   Mäntysalon koulu          Tiina Leskinen

Kulta ryhmä                                                                     Anu Häkkinen

___________________________________________________________________

Telinevoimistelun          tiistai                    Mäntysalon                   

Hopea ryhmä                                             koulu                           Anu Häkkinen                                                                                                            

_____________________________________________________________________               

Nuorten tunti       keskiviikko                  Haikalan                    Irina Kauhanen

yli 12-v.               16.00 – 17.00              koulu                         

_____________________________________________________________________               

Temppujumppa       keskiviikko                  Haikalan                    Irina Kauhanen

4-5v.                       17.15 – 18.00              koulu                         

______________________________________________________________________

Temppujumppa       keskiviikko                   Haikalan                  Irina Kauhanen

5-6v.                        18.00 – 18.45              koulu                      

_______________________________________________________________________

Telinevoimistelu                  torstai                  Lepsämän              Katri Koskinen

 Stara ryhmä                       17.00-18.00          koulu                     Vilma Miettinen        

____________________________________________________________________

Voimistelukoulu                   torstai                  Lepsämän              Katri Koskinen                

 6-8v.                                   18.00-19.00          koulu                     Vilma Miettinen

____________________________________________________________________

Temppujumppa                   torstai                  Lepsämän              Katri Koskinen                

 4-6v.                                   19.00-20.00          koulu                    Vilma Miettinen                   

_________________________________________________________________________

Telinevoimistelu                  perjantai                  Syrjälän         Tiina Ahokas

 Stara ryhmät      16.00-17.00 ja 17.00-18.00       koulu              

__________________________________________________________________

Telinevoimistelu               perjantai                   Syrjälän          Tiina Ahokas

 Kupari ryhmä                   18.00 - 19.00               koulu                

___________________________________________________________________

Telinevoimistelu             perjantai                     Syrjälän                Tiina Ahokas

Pronssi ryhmä                 19.00-20.00                koulu                                                                                                                   _______________________________________________________________________

Voimistelukoulu       lauantai                         Harjulan                      Elina Paananen   

6-8v.                        10.00-11.00                    koulu                          Emiilia Hyvönen                                                                                                 

_______________________________________________________________________

FreeGym                  lauantai                       Harjulan                       Elina Paananen

7-10v.                    11.00-12.00                  koulu                           Emiilia Hyvönen   

Freegym

jatkoryhmä             12.15-13.15               

_______________________________________________________________________

FreeGym 11-15v.         lauantai                      Harjulan                       Elina Paananen

                                    13.15-14.15               koulu                            Emiilia Hyvönen        

________________________________________________________________________

                      

_________________________________________________________________________

 

__________________________________________________________________________

NURMIJÄRVI

 

Joukkuevoimistelun             maanantai                Nykin koulu             Eerika Ahlstedt

Melodia ryhmä                     16.30-17.30                                            Vilma Miettinen

 

Toinen vko tunti                   keskiviikko                 NYK                   Eerika Ahlstedt

Melodia                                18.00-19.00               koulu 

_____________________________________________________________________

Joukkuevoimistelun              maanantai                Nykin koulu           Eerika Ahlstedt

Sointu ryhmä                        17.30-18.30                                          Vilma Miettinen

________________________________________________________________________

Perheliikunta                       maanantai               Karhunkorven             Nina Koponen

2-4v. lapsi ja aikuinen        18.45-19.30                 koulu                   

________________________________________________________________________

Temppujumppa                    maanantai                Karhunkorven            Nina Koponen

5-6v.                                   18.00-18.45               koulu                        Vilma Miettinen   

_________________________________________________________________________

Temppujumppa                maanantai                 Karhunkorven               Nina Koponen

4-5v.                                 17.15-18.00              koulu                           Vilma Miettinen 

_______________________________________________________________________

Rope Skipping                  keskiviikko                 NYK                  Anu Häkkinen

Hyppynaru tunti               17.00-18.00               koulu                Miia Kaski

_______________________________________________________________________

Voimistelukoulu               perjantai                  Uotilan                   Miia Kaski

6-8v. ja                               17-18.00                  koulu                     Kiia Kokko

8-10v.                                18-19.00                 

_________________________________________________________________________

_________________________________________________________________________

 

RAJAMÄKI 

 

Joukkuevoimistelu           maanantai                 Rajamäen yläaste           Marianne Miettinen

Helinä                              18.00-20.00              Kuntola                          

Joukkuevoimistelu           maanantai                 Rajamäen yläaste           Marianne Miettinen

Hile                                  18.00-20.00               Kuntola                         

HUOM! Voimistelun kanssa yhtä aikaa jaetussa salissa aikuisten kuntoa & kehonhuoltoajumppa 18-19.00.

 

Toinen vko tunti            keskiviikko                 NYK                   Eerika Ahlstedt

Hile ja Helinä                 18.30-20.00               koulu 

________________________________________________________________________

Temppujumppa               tiistai                      Rajamäen                    

4-5v.                                17.00-17.45            koulu                           

_________________________________________________________________________

Temppujumppa              tiistai                    Rajamäen                      

5-6v.                              17.45-18.30           koulu                            

________________________________________________________________________

Perheliikunta                tiistai                        Rajamäen                 

                                     18.30-19.15               koulu                             

_________________________________________________________________________

FreeGym           tiistai                       Länsikaaren                   Nina Koponen

7-10v.               16.00-17.00                  koulu                        

11-14v.              17.00-18.00               

_________________________________________________________________________

________________________________________________________________________